GITEX Global 2026, მსოფლიოს ერთ-ერთი ყველაზე დიდი ტექნოლოგიური და სტარტაპ ღონისძიება, გაიმართება დუბაის მსოფლიო სავაჭრო ცენტრში 2026 წლის დეკემბერში. ღონისძიება აერთიანებს 200,000+ ტექნოლოგიურ ლიდერსა და მონაწილეს, 180+ ქვეყანას, 6,800+ გამოფენაში მონაწილე კომპანიას და 400+ სახელმწიფო ორგანიზაციას. აღსანიშნავია, რომ დამსწრეების 40% წარმოადგენს C-level გადაწყვეტილების მიმღებ პირებს, რაც ღონისძიებას განსაკუთრებულ მნიშვნელობას ანიჭებს საერთაშორისო პარტნიორობებისა და ბიზნეს შესაძლებლობების კუთხით.
საქართველო მსოფლიოს ერთ-ერთ ყველაზე მასშტაბურ ტექნოლოგიურ ღონისძიებაზე, GITEX Global-ზე StartUP in Georgia-ს სახელით წარსდგება. ინიციატივის მიზანია საქართველოს სტარტაპ ეკოსისტემის საერთაშორისო ბაზარზე პოზიციონირება და ქართული ტექნოლოგიური სტარტაპების გლობალურ პარტნიორებთან, ინვესტორებთან და ახალ ბაზრებთან დაკავშირება.
ღონისძიების ფარგლებში, საქართველო ფიზიკური პავილიონის სახით იქნება წარმოდგენილი, სადაც მრავალი აქტივობა მოიყრის თავს. ამასთან, სტარტაპებისთვის, სტარტაპ სივრცეებში წარდგენის შესაძლებლობაც იქმნება.

GITEX Global 2026, one of the world’s largest technology and startup events, will take place at the Dubai World Trade Centre in December 2026. The event brings together 200,000+ tech leaders and participants from 180+ countries, with 6,800+ exhibiting companies and 400+ government entities. Notably, 40% of attendees are C-level decision-makers, making GITEX a key platform for international partnerships and business opportunities.
Georgia will be represented at GITEX Global under the StartUP in Georgia initiative. The initiative aims to position Georgia’s startup ecosystem on the international stage and connect Georgian tech startups with global partners, investors, and new markets.
As part of the event, Georgia will be showcased through a dedicated national pavilion, hosting a wide range of activities. In addition, startups will have the opportunity to present their solutions within the startup exhibition areas.
The purpose of this open call is to select startups that will showcase their products and services in the exhibition zones relevant to their industries. Each selected startup will receive event tickets for three team members.